top of page
עולם של אופנה טבעונית.jpg
7a10d1_0c43909140c5446b89ea8d8de2fae474_

למעבר לחנות

ארנקים, תיקים, חגורות

ומתנות לטבעונים

כובע פנמה ומתנות שוות אחרות לטבעונים | אדון קרלוס

כובע פנמה מקורי ומתנות שוות אחרות לטבעונים

כובעי פנמה הם כובעים שמיוצרים מאז המאה ה16 והמקור שלהם הוא אקוודור, למרות השם המטעה שלהם הם בדרך כלל לא מיוצרים בפנמה עצמה. הכובעים הללו הפכו לכובעים פופולריים בעולם כולו וננסה לספר קצת מה כל כך מיוחד בתהליך הייצור שלהם כי לכובעי פנמה יש קסם מיוחד בתהליך הייצור ובתוצאה הסופית שמייחדת אותם מכל כובע אחר. הכובעים מיוצרים בטכניקות אריגה מיוחדות שנעשות בצורה מסורתית כבר מאות שנים. הרבה מפורסמים מהעבר, והרבה מפורסמים בני ימינו אמצו את הכובעים האלה, בזכות האופנתיות והאלגנטיות שהם מעניקים.

כובעי פנמה- מאיזה חומרים הם מיוצרים?

במקור הכובעים מיוצרים מחוטים של גבעולי צמח הטקילה, צמח שיכול להגיע לגובהה עד 8 מטרים, ושנחשב לצמח נפוץ מאוד באמריקה הלטינית. כדי לייצר כובע פנמה צריך כ 24 גבעולים מהצמח הטרופי הזה. תהליך הייצור הארוך יחסית והאופן הידני שבו נעשה הייצור עד היום הם חלק מהסיבה שכובע הפנמה הוא כובע איכותי ולאו דווקא כובע זול.

מה מיוחד בכובעי פנמה?

שימו לב, אם כובע מיוצר מקש או מחומר שהוא לא צמחי הטקילה, אז הוא לא נחשב לכובע פנמה אמיתי. כובעי הפנמה הם כובעים מיוחדים ואיכותיים מאוד, כיוון שהם מיוצרים בהליך ייחודי ודי מסובך. התהליך של היצור הוא תוצאה של מסורת ארוכה, וניסיון. התהליך מתחלק לכמה שלבים :

  • מחפשים את הצמחים הכי טובים בסביבה ובוחרים בקפידה את חומרי הגלם.

  • חותכים את הגבעולים ומסירים את החומר הפנימי מתוכם, החומר הזה ישמש לחוטי הקש לאריגת הכובע. הצמחים נחתכים בצורה שמאפשרת צמיחה מחדש. יש לציין שהחלקים האחרים שנשארים משומשים ליצור רהיטים ומוצרים אחרים.

  • מבשלים את הקש עד שהוא מתרכך. מפרידים כל גבעול כדי לוודא ייבוש אחיד.

  • מכניסים את הקש לתנור, ומלבינים אותו בעזרת גופרית. אחרי 24 שעות בתנור חותכים את הקש לאורכים שווים.

  • את הגדלים הכי טובים מפצלים לחוטים דקים מאוד שישמשו לייצור הכובעים הכי משובחים ואת אלו באיכות נמוכה יותר משאירים לכובעים באיכות פחות טובה וכן הלאה.

  • שלב זה יכול להימשך לכמה חודשים והוא נעשה על ידי מומחים. שוזרים את חוטי הקש לשזרים כדי לייצר את גוף הכובע, ולאחר מכן מייצרים את השוליים.

  • הכובע נשטף שוב בהליך מיוחד ועובר הלבנה.

  • לשלב האחרון קוראים "פליאדו" והוא בעצם השלב שמכסים בו את הכובע בעזרת פטיש כדי שהוא יהיה גמיש יותר ויקבל את צורתו הסופית והאופיינית לו. בשלב זה ניתן להכין מגוון של דגמים, צורות וגדלים וכך בעצם ליצור כובעים שיתאימו לטרנדים אופנתיים שמשתנים וגם שיתאימו לגדלי ראשים שונים.

כובעי פנמה הם בחירה מעולה כמתנה לטבעונים, כזו שתמצא חן בעין בני המשפחה והחברים שלכם. זו בחירה שהיא גם פרקטית וגם אופנתית מכיוון שכובעי הפנמה לא רק יגרמו למי שחובש אותם להרגיש מדהים, הם גם מגנים מהשמש הישראלית וישמרו על בריאות עורם של החובשים אותו.


כובע פנמה משלב איכות ואלגנטיות, ויתאים לאנשים בכל הגילאים, טבעונים או לא. להזמנה של כובע פנמה ובכדי להתרשם מהמגוון ומאיכות הכובעים שלנו אתם מוזמנים לגשת לחנות המקוונת שלנו.


מלבד כובעי פנמה בחנות של אדון קרלוס תמצאו מגוון של ארנקים לגברים ולנשים, לדוגמא ארנק דמוי עור לאישה ממגוון חומרים ודגמים. שני החומרים העיקריים שבהם אנו משתמשים הם פנימית צמיגים ממוחזרת ובד טבעי עשוי שעם. שניהם חומרים איכותיים ביותר , בעלי לוק מיוחד שגם אינם מזיקים לסביבה. בין הארנקים בחנות של אדון קרלוס תוכלו למצוא את הדגם והצבע המתאים לכם ביותר.

הכנסו לחנות שלנו ובחרו לעצמכם ארנק אופנתי נטול סבל ומלא באהבה.


אתם בטח רוצים לראות הכובעי פנמה שלנו, נכון?


Comments


באנר אתר 1124.jpg
bottom of page