top of page
עולם של אופנה טבעונית.jpg
7a10d1_0c43909140c5446b89ea8d8de2fae474_

למעבר לחנות

ארנקים, תיקים, חגורות

ומתנות לטבעונים

ההיסטוריה של הארנק הטבעוני - או במילים אחרות "דע מאיפה אתה בא"

כדי להבין אולי למה הארנקים של היום נראים כפי שהם נראים ולמה משתמשים בהם בדרך הזו, אנחנו צריכים להבין מה היה פה לפני מאה, מאתיים וגם לפני אלף, אלפיים שנים.


ההיסטוריה של הארנק הטבעוני

אז למרות שקשה לדמיין את זה כשהולכים היום ברחובות העיר, אבל פעם לא היו ג'ינסים. נשבעים.

הגי'נס כפי שאנחנו מכירים אותו, בערך, הגיע לארה"ב לפני קצת פחות מ150 שנים, אז מה עשו לפני כן?

טוב, אין דרך אחרת להגיד את זה, וכן זה מעלה חיוך. השתמשו בגלימות.


לא כמו של סופרמן, אבל גם לא כל כך רחוק מזה

הגלימות לא היו כל כך כמו שאנחנו בטח נחשוב כמו סופרמן או באטמן, אבל גם לא כל כך רחוק מזה. בקיצור זה היה בד שהיה מתחבר לצווארון או לחולצה מתחת והבד היה מתנפנף, משמש לאחסון של חפצים חשובים וגם מגן מהשמש, גשם ורוח.

האפשרות השניה לפני שהופיע הג'ינס היתה לשאת את חפצי הערך, המטבעות והמסמכים במעין רצועות המחוברות לירך. קצת כמו שמסתירים היום כסף בתוך חגורות הסתרה כשטסים לחו"ל. כשחושבים על זה אולי לא השתננו כל כך הרבה בעצם.


אז עד שנת 1600 בערך היו משתמשים במטבעות כאמצעי לסחר, השימוש בנייר (שטרות) כסף החלל בסביבות 1600 והארנקים עברו שינוי. אם עד אז היה מדובר בשקיק קטן, או תיק, לפתע הארנקים הפכו לדקים ומזכירים יותר את הארנקים שאנו משתמשים בהם היום.

רוב הארנקים היו עשויים מעורות בעלי חיים, האפשרות של חומר שאינו מן החי שלא לומר טבעוני היתה רחוקה מרחק שנות אור ממה שהיה זמין באותם ימים. אז אי אפשר להאשים אותם, אבל תודה לאל שאנחנו במקום אחר היום.

מאז ועד היום העיצובים התפתחו, החומרים עוברים טרנספורמציה כאשר יש לנו היום מבחר כמעט אינסופי של חומרים, נפחים ועיצובים.


נו, מתי זה נהיה דומה לארנק שאנחנו מכירים היום

הארנק המודרני כפי שאנחנו מכירים אותו היום הופיע בשנות ה50 של המאה הקודמת, גם גברים וגם נשים החלו להשתמש בו בצורה המקובלת היום עם רוכסן או תיקתק, כפל אמצעי במרכז, ופתיחות וחריצים המאפשרים נשיאה של שטרות, כסף קטן וגם איזו תמונה או שתיים של אהובה רחוקה או נכדים. וכמו שאתם משערים לעצמכם בחנויות ניתן היה לרכוש רק דגמים עשויים עור.


איזה מזל שאנחנו כבר לא שם. אז מדוע עדיין נוטים לרכוש ארנקים מאותם חומרים שמהם הכינו ארנקים לפני 70, 80 שנים? קשה להצביע על הסיבה המרכזית בוודאות, אבל כמו הרבה דברים שהשתרשו - כנראה זה נעוץ בהרגל. אנחנו רגילים לארנקי עור, לטקסטורה שלהם, למגע שלהם. זו הסיבה גם שארנקים חדשים שאינם עשויים עור לעיתים קרובות נראים כמו עור, כי זה מה שהשוק רגיל לו.

אז אנחנו גם זורמים אתכם וגם רוצים להפתיע אתכם.

מצד אחד, אם אתם אוהבים מראה של עור - יאללה, אנחנו לא נעמוד ביניכם לארנק הבא שלכם. מצד שני, אם תפתחו קצת את הראש, תתנו לחריץ של חדשנות, עיצוב וטכנולוגיה להיכנס ולרענן לכם את מה שחשבתם על ארנקים יתכן שתופתעו.ארנק טבעוני - הדבר הבא באופנה

לסיכום, אנחנו מבינים אתכם, נשבעים. אנחנו גם בדיוק כמוכם גדלנו על ארנקי עור אהבנו אותם, פינטזנו עליהם והתרגלנו אליהם. אבל אנחנו רוצים שינוי. מי אמר את זה באחד משיריו? אביב גפן?

רוצים שינוי? כן!

אז אנחנו כאן כדי להפתיע אתכם עם ארנקים שמזכירים ארנקי עור וגם כאלו שממש לא, ויעשו לכם נעים בעיניים ונעים כשתיגעו בהם או כשתכניסו אותם לתיק. תנו לנו להפתיע אתכם :)


באתר של קרלוס תמצאו לעצמכם ארנק טבעוני לגבר, מגוון של ארנקים בעיצובים וחומרים שיתאימו לכל גבר.

ולכן הנשים, ארנק טבעוני לאישה, כזה שיפנק אותך ויגרום לך להרגיש יפהפייה.


Comments


באנר אתר 1124.jpg
bottom of page