top of page

ארנקים טבעוניים - כי טבעונים נהנים יותר מחגורות, תיקים וארנקים

אם אתם עדיין חושבים שפריטי אופנה שאינם מן החי הם רק תחליפים למוצרים אחרים, אתם כבר ממש לא מעודכנים. היום כבר לא צריך להיות טבעוני כדי לרכוש ארנקים טבעוניים שכידוע אינם מופקים מבעלי חיים. 

 

אחרי שכבר שכמעט כל בתי האופנה הגדולים בעולם אסרו על מכירת פרוות בחנויות שלהם, ניתן לראות את זה גם בארץ. זוהי מגמה נמשכת שיותר ויותר עסקים בתחום האופנה, הקולינריה, הבילוי ובתחומים נוספים מתפתחים ומתאימים את עצמם לעסקים המוגדרים כ"ויגן פרנדלי" או בעברית מצוחצחת: טבעוניים למשעי.

בישראל של היום טבעונות זו כבר לא נישה צנועה, ארנקים טבעוניים הם לא דבר נדיר, ומסעדות טבעוניות זוכות לביקורות מהללות על מטעמים שהן מגישות. עם זאת, נראה שתחום הויגן אקססוריז בארץ עדיין לא קיבל את המקום והפרסום הראוי לו ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן.

האקססוריז שהם חובה: ארנק טבעוני, תיק וחגורה

ישנם שלושה פריטים שלכאורה במחשבה ראשונה החומר הטבעי ביותר עבורם הוא עור. זה נכון שעור היה בעבר האופציה היחידה מאחר שהחומרים החדשניים הגיעו רק בשנים האחרונות, אבל כיום כבר יש אלטרנטיבות אמיתיות ואיכותיות על פני העור. אנחנו לא מדברים רק על מוצרים פרקטיים אלא גם על מוצרים של אופנה וסטייל, שמוכיחים עצמם כעמידים ואיכותיים שיוכלו לשמש אתכם שנים רבות.  חשוב שיהיו נוחים ונעימים למגע ולא פחות חשוב – שיראו מעולה ושתוכלו להשוויץ בהם בפני כולם.

תיקים וארנקים (וכמעט שכחנו חגורות...)

שלושת הבייסיקס של האקססוריז הם: תיקים, ארנקים וחגורות. מזה הרבה שנים יש חומרים "דמויי עור" זאת אומרת שהם נראים מאוד דומה לעור והם מיועדים בעיקר עבור מי שרוצה להראות עם- וללכת בלי. שיראה כאילו זה עור, אלא שמקרוב ניתן לראות שזה תחליף עור. החיסרון הגדול במוצרים הללו שמנסים להראות כמו עורות שהם בעלי עמידות נמוכה ולרוב נהרסים כעבור מספר שבועות או לכל היותר מספר חודשים. מה גם שאנחנו לא מבינים מה הרצון העז לנסות להראות כמו עור? ישנם כל כך הרבה טקסטורות וחומרים חדשים שיכולים לראות אף טוב יותר מעור. הנה שניים שאנחנו אוהבים במיוחד.

פנימית צמיג ממוחזר - עמיד ומעוצב

כאשר רוצים לתת דוגמה לתפארת החומרים הממוחזרים, ולתהליך המעניין שבסופו מתקבל מוצר איכותי, שנראה בסטייל - אין כמו החומר של פנימית הצמיגים. בתהליך עצמו משתמשים בפנימיות צמיגים ממוחזרים וחלק מהיופי הוא שכל צמיג קצת שונה. ישנם בשוק יצרנים רבים המפיקים פנימיות שונות ולכן בסיום התהליך מתקבל תיק או ארנק מחומר ממחוזר שונה וייחודי.  אחד עם פסים וטקסטורות ואחר חלק ומבריק. מדי פעם ניתן לזהות חותמת אישור על גבי הארנק והיא מוסיפה לו חן וייחודיות. לקוחות רבים מחפשים דווקא את הארנקים עם החותמות הללו שהופכות את הארנק ליוניק יחיד ומיוחד.

בד שעם לארנק, תיק או חגורה

בד השעם הוא חומר טבעי, נעים למגע ואינו מזהם את הסביבה. את השעם מפיקים מקליפות עצים, ובתהליך נכון של הסרת השעם לא פוגעים בעץ בזמן הסרת הקליפה. בד השעם הוא חומר קלאסי לחגורה או תיק היות שהוא נעים מאוד למגע על העור ובגלל שמקורו מעץ הוא אינו מתלכלך, מתנקה  בקלות ושומר על צורתו וצבעו לאורך זמן. המראה האסתטי שמתקבל בעבודה בשעם הוא תמיד מעניין, כי מה כבר יותר מדליק מללכת עם עץ רך וגמיש בכיס או על הכתף? בסיום חייו של המוצר כשהוא נזרק לפח (כמובן אחרי ששימש אותנו שנים) השעם חוזר בקלות אל האדמה, לא מותיר אחריו זיהום ובעצם החומר הטבעי שוב מתחיל מחזור חדש הפעם כדשן לפרחים והעצים של הדור הבא.

 

אז הצגנו לפניכם שתי אלטרנטיבות מעולות למוצרים שאינם תחליפי עור, חומרים שעומדים בפני עצמם ויש להם שיק משלהם, סטייל משלהם ושתוכלו להשוויץ בהם. עכשיו רק נותר לכם לבחור האם תרצו חגורת שעם ותיק פנימית, או תיק שעם וחגורת פנימית ממוחזרת. מוזמנים להכנס לחנות של קרלוס ולבחור את מה שמתאים לכם.

 

 

bottom of page